About us

Back to Notices

Koniec ESET5 na TUKE

Notifications

Podpora ESET Endpoint Antivírus verzie 5 zo strany firmy ESET skončila k 31.12.2020.

V súčasnosti je aktualizovaná už len antivírusová databáza, nie programové moduly a tým v konečnom dôsledku nie je tento produkt ESET schopný poskytovať dostatočnú a aktuálnu ochranu. Z tohto dôvodu bude ku dňu 30.6.2021 ukončená prevádzka antivírusového licenčného servera ESET 5 a 4. Ako náhrada je vytvorené nové riešenie s ESET 8 (EEA8), ktoré umožňuje použiť najnovšie verzie antivírusového softvéru ESET pre spoľahlivú ochranu počítačov TUKE.

Pre prechod na nove riešenie je potrebné nainštalovať nový antivírusový softvér, nakonfigurovaný pre prostredie TUKE a požiadať o novú licenciu EEA.

Informácie o podmienkach prechodu na EEA 8, návody a inštalačné súbory nájdete na stránkach

Prípadné otázky alebo požiadavky môžete tiež zasielať na adresu av@helpdesk.tuke.sk