Zmeny vo vydávaní TLS certifikátov

Zmeny vo vydávaní TLS certifikátov

Upozornenia

Zmluva so spoločnosťou DigiCert vypršala k 30.4.2020 a z výberového konania organizovaného združením GÉANT, ktoré tieto služby pre oblasť EDU v Európe zastrešuje (u nás prostredníctvom SANET-u), vzišla víťazne spoločnosť Sectigo. Z tohto dôvodu sa postup žiadosti o TLS certifikát upravuje nasledovne:

1. o vydanie certifikátu môžete požiadať na Helpdesk-u TUKE vo fronte TCS. Najjednoduchšie asi zaslaním mail-u na adresu "tcs@helpdesk.tuke.sk" s predmetom obsahujúcim FQDN (kvôli prehľadnosti).

2. žiadosť musí obsahovať Certificate Signing Request (CSR, minimálne požadované údaje sú "C=SK, O=Technická univerzita v Košiciach, CN=nieco.tuke.sk"). Ideálne je vložiť ho priamo do tela správy (nie ako prílohu). Mala by obsahovať aj "Subject Alternative Names (SAN)", pokiaľ sú požadované (a  nie sú priamo súčasťou CSR).

3. odkaz na stiahnutie podpísaného certifikátu dôjde po spracovaní priamo na e-mailovú adresu žiadateľa

Ďalšie informácie:

GÉANT https://www.geant.org/Services/Trust_identity_and_security/Pages/TCS.aspx