Software

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Ansys

TUKE má zakúpené licencie pre softvér Ansys pre simulačné technológie v oblasti mechaniky, elektromagnetizmu, tepla, prúdenia a akustiky. Tieto licencie sú určené len na výučbu a vývoj na univerzite, nie je možné ich využiť na vykonávanie komerčnej podnikateľskej činnosti a ani pre študentov na ich vlastné počítače. Licencie sú sieťové a vyžadujú pripojenie klientskeho počítača k sieti a k licenčnému serveru.

Licenčný server overuje klientov pri každom spustení programu, preto musia byť počítače pripojené v rámci počítačovej siete TUNET, prípadne sa z internetu musia pripájať do siete TUNETu cez službu VPN TUKE.

V prípade záujmu o Ansys je potrebné poslať email na HelpDesk adresu swlic@helpdesk.tuke.sk.

Následne obdržíte tlačivo Žiadosť o poskytnutie licenčných údajov. Vypísané, podpísané a naskenované tlačivo pošlete emailom späť. Kontaktnou osobou je Ing. Miroslava Papcunová.

Administrátor obratom pošle email obsahujúci linku na server, odkiaľ bude možné stiahnuť obraz inštalačného DVD vo formáte .iso a zároveň aj licenčné údaje, potrebné pri inštalácii.

Študenti môžu získať licencie a softvér priamo od firmy Ansys. Informácie a prístup k Ansys-u pre študentov nájdete na: http://www.ansys.com/products/academic.