Antivirus System

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Návod na upgrade predchádzajúcej verzie EEA 5.x na EEA 7.x

Display portlet menu

Návod na upgrade predchádzajúcej verzie EEA 5.x na EEA 7.x

Je nutné skontrolovať funkčnosť EEA 5 nainštalovaného na vašom zariadení.

V starších verziách firemných produktov ESET pre systém Windows sa vyskytla chyba súvisiaca s overovaním časovej pečiatky certifikátu, ktorého platnosť už skončila (k uplynutiu platnosti došlo 7. februára 2020).

Výsledkom je, že verzie produktov, na ktoré sa tento problém vzťahuje, nedokážu načítať potrebné moduly (Firewall, HIPS, Správa zariadení, Webová a e-mailová ochrana). Moduly následne nie sú funkčné, čo znamená, že nie je funkčná ani ochrana.

Vo verziách starších ako 5.0.2271.x sa problém prejavuje nasledovne:

  • Neúspešné načítanie modulov v rámci produktov verzie 5.
  • Grafické používateľské rozhranie je v anglickom jazyku a logo produktu sa zobrazuje ako ESET Smart Security 5 namiesto ESET Endpoint Antivirus.

Túto poškodenú inštaláciu nie je možné automaticky preinštalovať novou verziou EEA 8. Je potrebné opraviť inštaláciu EEA 5.x podľa nasledujúceho návodu alebo ju odinštalovať v núdzovom režime pomocou programu Uninstaller.

V prípade, že vaša inštalácia EEA 5.x je v poriadku a je funkčná, dôjde k jej automatickému odinštalovaniu inštalátorom EEA 8. Po nainštalovaní bude vyžadovaný reštart operačného systému. Postupujte podľa návodu na inštaláciu EEA 8.