MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Problém s ESET Endpoint Antivirus

Display portlet menu

Problém s ESET Endpoint Antivirus

Spoločnosť ESET zistila problém v starších verziách firemných produktov pre systém Windows. V jadre produktov sa vyskytla chyba súvisiaca s overovaním časovej pečiatky certifikátu, ktorého platnosť už skončila (k uplynutiu platnosti došlo 7. februára 2020). Chyba pri overovaní spôsobuje, že moduly nachádzajúce sa v starších verziách ESET produktov sú označené za nedôveryhodné a nedochádza k ich načítaniu.

Výsledkom je, že verzie produktov, na ktoré sa tento problém vzťahuje, nedokážu načítať potrebné moduly (Firewall, HIPS, Správa zariadení, Webová a e-mailová ochrana). Moduly následne nie sú funkčné, čo znamená, že nie je funkčná ani ochrana.

Vo verziách starších ako 5.0.2271.x sa problém prejavuje nasledovne:

 • Neúspešné načítanie modulov v rámci produktov verzie 5.

 • Grafické používateľské rozhranie je v anglickom jazyku a logo produktu sa zobrazuje ako ESET Smart Security 5 namiesto ESET Endpoint Antivirus.

K dispozícii sú nasledujúce riešenia:

 1. Použite nástroj na opravu. Po použití nástroja na opravu bude na vašom počítači nainštalovaný a plne funkčný program ESET Endpoint Antivirus 5.0.2272.7
  Stiahnite si nástroj na opravu podľa jazykovej verzie: Spustite inštalačný súbor s administrátorskymi právami (pravé tlačidlo myši - Spustiť ako správca)
  Aplikácia Eset Endpoint Antivirus sa preinštaluje a pre uspešnú aktualizáciu vírusovej databázy je potrebné reštartovať počítač.
 2. V prípade, že počítač nebol reštartovaný od 7.2.2020 a Eset Endopint Antivirus sa „nepoškodil“, svoj produkt aktualizujte na najnovšiu verziu ESET Endpoint Antivirus 5.0.2272.7. Je dostupná len anglická verzia inštalačných baliíkov:

  Ako skontrolovať verziu nainštalovaných modulov v programe ESET Endpoint Security
  V hlavnom okne programu prejdite do časti Pomocník a podpora O ESET Endpoint Security a kliknite na možnosť Nainštalované súčasti. Ak v zozname súčastí vidíte, že modul antivírusovej a antispywarovej ochrany má verziu 1559.4, znamená to, že váš produkt ESET bol úspešne aktualizovaný.
 3. Poškodený produkt ESET Endpoint Antivirus sa dá odinštalovať len núdzovom režime pomocou programu Unistaller. Tiež ho nie je možné preinštalovať novom verziou bez spustenia opravného nástroja, systém nie je schopný odstrániť poškodené súbory jadra antivírusového programu.