Software

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Microsoft licenčné zmluvy

Microsoft Campus and School – Enrollment for Education Solutions (EES)

je predplatný multilicenčný program pre vysoké školy a univerzity, uzavretý medzi Ministerstvom školstva SR a spoločnosťou Microsoft, ponúkajúci softvér spoločnosti Microsoft, tzv. M365 EDU A3

Táto zmluva umožňuje získať:

Tieto licencie sú dočasné, prenajaté a platia počas trvania zmluvy, môžu sa inštalovať na počítačoch, ktoré majetkovo súvisia s univerzitou. Po jej ukončení sa musia licencie zakúpiť alebo softvéry odinštalovať.

Nie sú určené pre osobné počítače študentov.

Podmienkou využitia upgradu licencií na Windows EDU, je mať ku počítaču zakúpenú niektorú z verzii Windows (HOME, PRO) od firmy, ktorá predáva počítače. Nedá sa týmto spôsobom legalizovať operačný systém, ak k počítaču nie je žiadny zakúpený.

Používateľ počítača je zodpovedný za legálnosť nainštalovaných softvérov.

Licencie, ktoré je možné použiť ako podkladové pre upgrade sú:

  • pre W10 EDU – W10 Home
  • pre W11 EDU – W11 Home

Ďalšie informácie získate zaslaním emailu na adresu swlic@helpdesk.tuke.sk. Kontaktnou osobou je Ing. Miroslava Papcunová.

Academic Select Plus

Tento program umožňuje nákup licencií pre Microsoft produkty za akademické ceny. Licencie sú trvalé. Nakupujú sa prostredníctvom firmy, ktorá je LAR partnerom Microsoftu.

Ceny jednotlivých produktov a ďalšie informácie ohľadom nákupu licencií získate zaslaním emailu na adresu swlic@helpdesk.tuke.sk. Objednávku a úhradu licencií si zabezpečuje každé pracovisko v koordinácii s ÚVT. Kontaktnou osobou je Ing. Miroslava Papcunová.