Software

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Microsoft licenčné zmluvy

Campus Agreement

Táto zmluva umožňuje získať licencie pre upgrade OS, licencie pre MS Office, licencie k serverom (CAL), teda možnosť inštalovať na pracovných, učebňových počítačoch najaktuálnejšie verzie Windows , Office. Tieto licencie sú dočasné, prenajaté a platia počas trvania zmluvy, nie sú ale určené pre osobné počítače študentov. Po jej ukončení sa musia licencie zakúpiť alebo softvéry odinštalovať.

Predpokladom používania licencií pre Windows je mať ku počítaču zakúpenú niektorú z verzii Windows od firmy, ktorá predáva počítače. Nedá sa týmto spôsobom legalizovať operačný systém, ak k počítaču nie je žiadny zakúpený. Používateľ počítača je zodpovedný za legálnosť nainštalovaných softvérov.

Licencie, ktoré je možné použiť ako podkladové pre upgrade sú:

  • pre W7 Enterprise - WXP, W7 Home, W7 Pro
  • pre W8.1 Enterprise - W7 Home, W7Pro, W8
  • pre W10 EDU - W10 Home

K dispozícii máme MS Office 2010, MS Office 2013 a MS Office 2016 v slovenskom alebo anglickom jazyku.

V prípade záujmu o niektorý z uvedených softvérov alebo o ďalšie informácie, je potrebné poslať email s požiadavkou na HelpDesk adresu swlic@helpdesk.tuke.sk.

Po dohode obdržíte formulár Žiadosť o poskytnutie licenčného čísla. Vypísaný, podpísaný a naskenovaný formulár pošlete emailom späť. Kontaktnou osobou je Ing. Miroslava Papcunová.

Administrátor obratom pošle email obsahujúci linku na server, odkiaľ bude možné stiahnuť obraz inštalačného DVD vo formáte .iso a zároveň aj licenčné údaje, potrebné pri inštalácii.

Zamestnanci môžu používať produkty licencované ich pracoviskom prostredníctvom tohto licenčného programu aj na svoje domáce počítače, samozrejme len pre účely spojené s prácou a po dobu platnosti zmluvy. Pre operačné systémy platí podmienka existencie legálne kúpenej verzie Windows.

 

Academic Select Plus

Tento program umožňuje nákup licencií pre Microsoft produkty za akademické ceny. Licencie sú trvalé. Nakupujú sa prostredníctvom firmy Exe,spol. s r.o., ktorá je LAR partnerom Microsoftu.

Príklad softvérov, pre ktoré je možné zakúpiť licencie:

  • Upgrade Windows 7 s SP1, W8.1, W10
  • Windows Server 2012 R2
  • SQL Server 2016
  • a ďalšie

Ceny jednotlivých produktov a ďalšie informácie ohľadom nákupu licencií získate zaslaním emailu na HelpDesk adresu swlic@helpdesk.tuke.sk. Objednávku a úhradu licencií si zabezpečuje každé pracovisko v koordinácii s ÚVT. Kontaktnou osobou je Ing. Miroslava Papcunová.