Services

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Vzdialený prístup do TUKE siete pomocou Check Point VPN

Display portlet menu

Vzdialený prístup do TUKE siete pomocou Check Point VPN

Na bezpečný prístup z internetu k vnútorným informačným zdrojom siete TUNET, pre ktoré nie je povolený verejný prístup cez firewall, bola pre zamestnancov a študentov vytvorená služba VPN (Virtual Private Network – virtuálna privátna sieť).

Na TUKE je v prevádzke CheckPoint VPN riešenie. Je dostupné pre všetkých zamestnancov, interných doktorantov a študentov TUKE univerzity, ktorý majú platný jedinečný login. Platnosť jedinečného loginu si viete overiť na stránke: https://identity.tuke.sk

Pre externé dodávateľské firmy platí špecifický režim. Prístup sa vytvára na základe žiadosti zamestnanca TUKE zodpovedného za styk s externou firmou na obdobie trvania zmluvného vzťahu.

Obmedzenia týkajúce sa VPN: VPN neumožňuje pripojenie do vonkajších sieti cez sieť TUNET. VPN je určené na prístup k vnútorným zdrojom siete TUNET.

Akékoľvek požiadavky týkajúce sa VPN posielajte na adresu: vpn@helpdesk.tuke.sk

Konfigurácia VPN pripojenia do TUKE siete

Dôležité: v prípade problémov s pripojením do VPN v OS WIN 10 / 11 je potrebné Check Point Capsule VPN klienta odinštalovať cez nastavenia/aplikácie a znovu nainštalovať cez Microsoft Store podľa nižšie uvedeného návodu.

Pre použitie služby je potrebné správne nastaviť VPN klienta v operačnom systéme. Návody na inštaláciu/konfiguráciu pre OS nájdete tu:

Ďalší spôsob pripojenia do TUKE VPN pomocou Check Point EndPoint Security klienta pre všetky verzie OS Windows. Návod nájdete tu: