Software

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Matlab

O programoch MATLAB a Simulink

MATLAB je programovacie prostredie pre vývoj algoritmov, analýzu dát, vizualizáciu a numerické výpočty. Simulink je grafické prostredie pre simuláciu a dizajn viacdoménových dynamických a vstavaných systémov, založený na modelovaní. Spoločnosť MathWorks vyrába takmer 100 ďalších produktov pre špecializované úlohy, ako je analýza dát a spracovanie obrazu.

Licencie

Technická univerzita v Košiciach je vlastníkom Total Academic Headcount (TAH) licencie pre MATLAB, Simulink a doplnkové produkty. Zamestnanci univerzity, výskumní pracovníci a študenti môžu tieto produkty používať pre výučbu, výskum a štúdium. Licencia umožňuje jednotlivcom inštalovať produkty na univerzitné zariadenia ako aj na súkromné počítače.

Licencia platí každý rok do 30.8., preto je nutné po tomto dátume licenciu znova aktivovať na ďalší akademický rok. Návod ako na to je uvedený nižšie. Ak ešte licenciu nemáte vôbec, vytvorte si na stránkach MathWorks účet použitím TUKE e-mailu a postupujte podľa inštrukcií tam uvedených.

V rámci licencie MATLAB TAH majú študenti i pedagógovia prístup aj k týmto službám:

  • MATLAB Online – MATLAB vo webovom prehliadači bez nutnosti inštalácie na počítač
  • MATLAB Drive – cloudové úložisko s kapacitou 5GB
  • MATLAB Mobile – MATLAB v mobilnom zariadení

Kurzy

Okrem uvedených služieb máte možnosť absolvovat online kurzy MATLAB Online Training Suite. Po ich úspešnom absolvovaní získavate certifikát. 

  • MATLAB Academy – naučte sa MATLAB len za 2 hodiny
  • Videos and Webinars – vyhľadajte videá podľa aplikácie alebo produktu, aby ste sa dozvedeli o rozsiahlych možnostiach a použití MATLAB-u a Simulinku
  • MATLAB Examples – zbierka voľne šíriteľných a viacnásobne použiteľných kódov plus príklady použitia MATLAB-u a Simulinku

 

Návod na obnovenie licencie

Matlab - obnovenie licencie, krok 1

Matlab - obnovenie licencie, krok 2

Matlab - obnovenie licencie, krok 3

Matlab - obnovenie licencie, krok 4

Matlab - obnovenie licencie, krok 5

Matlab - obnovenie licencie, krok 6